سلامتی

الگوی مصرف دخانیات در کشور تغییر کرده است | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : جمعه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۷

: الگوی مصرف دخانیات در کشور تغییر کرده

معاون درمان، پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در دهه گذشته مصرف قلیان در بین بانوان و جوانان و نوجوانان زیاد شده.

به گزارش ایسنا، دکتر زهرا حسامی تو یه برنامه رادیویی با اشاره به اینکه الان الگوی مصرف دخانیات تغییر پیدا کرده، گفت: در دهه گذشته مصرف قلیان در کشور زیاد شده، در حالی که گسترش دخانیات در بین بانوان و جوانان و نوجوانان کشور هم پیشرفته.

 

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: الان جامعه هدف دخانیات در کشور دچار تغییر شده، طوری که بدیش اینه امروزه بعضی از خونواده ها به همراه فرزندان خود نسبت به مصرف قلیان اقدام می کنن.

 

حسامی با اشاره فعالیتای مرکز تحقیقات کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: های مرکز تحقیقات کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اولین مرکز فعال در بخش دخانیات کشور هستش، طوری که همه اقدامات مربوط به کنترل دخانیات رو در سطح دانشگاهی انجام میده. اجرای برنامه های ترک سیگار به روشای جور واجور، اجرای برنامه های آموزشی و برنامه های پیشگیرانه از جمله مهم ترین فعالیتایی هستن که مرکز تحقیقات کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رو دوش داره.

 

ایشون در مورد خروجیای مرکز تحقیقات کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: خروجیای آماری و تحلیلی این مرکز همیشه پس از جمع آوری و نتیجه گیری به مسئولین مربوط به بخشای جور واجور در حد یه گزارش ابلاغ می شن.

 

ایشون هم اینکه در ادامه اضافه کرد: بدیش اینه امروزه خیلی از طرحای مرکز تحقیقات کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پس از ابلاغ و اطلاع رسانی به مراکز و دستگاه های جور واجور مورد بی توجهی قرار گرفته و مورد اجرا قرار نمی گیرن.

 

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *