سلامتی

الگوی غذایی نامناسب ایرانیان | تغذیه سالم

الگوی غذایی ناجور ایرانیان

انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور در گزارشی اعلام کرد: ۴۰ درصد خونواده های ایرونی بیشتر از ۱۲۰ درصد نیاز، انرژی دریافت می کنن. پایه الگوی غذای مصرفی خونواده های ایرونی براساس مواد غذایی گیاهیه و گروه نون و غلات مخصوصا نون ، یه سوم وزن سبد غذایی رو تشکیل میده.

آزمایش الگوی غذای مصرفی ، وضعیت سبد و سفره غذایی خونواده های ایرونی و در نتیجه وضعیت تامین نسبی مواد مغذی لازم در سطح سلولی و تامین سلامت تغذیه ای رو نشون میده.بررسیا نشون میده که نصف مردم کشور از نظر تامین سلامت تغذیه ای دچار مشکل هستن. در طول یه دهه (۱۳۶۴-۱۳۷۴) ۲ نوع تغییر اساسی در سبد غذایی خونواده های شهر و داهات ایجاد شده که شامل کمیت و کاهش وزن سبد و دیگری جابه جایی میان جنسای سبده ؛ طوری که وزن گوشت ، لبنیات ، سبزی و میوه کم شده و جای خود رو به جنسای نشاسته ای ، چربی و قند داده.

این جابه جایی واقعا از نظر کیفیت غذا و تامین نیازای سلولی جنبه منفی داشته و سیری شکمی ، جای سیری سلولی رو گرفته. سیری شکم یعنی مرتفع کردن حالت گرسنگی در حالی که سیری سلولی ، تامین واقعی نیازای غذایی و فیزیولوژیک بدن و تامین سلامت تغذیه ایه.مقایسه مصرف نون در مناطق شهری و دهاتی نشون میده که متوسط مصرف در سطح روستاها یک و نیم برابر بیشتر از مناطق شهریه و متوسط مصرف گوشت و تخم مرغ در شهرها بالاتر گزارش شده.

این در حالیه که مصرف برنج ، حبوبات ، لبنیات ، سبزیا، ماکارونی و چربی ، فرق کلی ای بین شهر و داهات نداره. تعیین ارزش تغذیه ای سفره خونواده های ایرونی نشون میده که ویتامین B2 تنها ماده مغذی کلیدیه که در کل کشور کمبود دریافت نداره و کمبود ویتامین A در مناطق دهاتی دیده می شه (در سطح میانگین کل) اندازه دریافت سرانه انرژی و بقیه مواد مغذی از نیاز متوسط بالاتره.یافته های این بررسی نشون میده که مواد مغذی کلیدی در سفره مردم ایران انرژی ، پروتئین ، کلسیم ، ویتامین A و B2 هستن. یعنی خطر کمبود این مواد در سفره مردم از بقیه مواد مغذی بیشتر بوده و آزمایش تغذیه ای روی این ۵ ماده مغذی متمرکز شده.

آزمایش الگوی غذای مصرفی از نظر امنیت غذایی نشون میده که ۲۰ درصد مردم دچار کمبود انرژی و حدود ۴۰ تا ۵۰درصد دچار کمبود کلسیم و ویتامین A و B2 بودن. این در حالیه که ۴۰ درصد از خانوارها بیشتر از ۱۲۰ درصد نیاز انرژی دریافت می کنن.

تو یه جمع بندی میشه گفت الگوی غذای مصرفی خونواده ایرونی مخصوصا از نظر تامین ریزمغذیا کیفیت مناسبی نداره. آهن ، ریزمغذی ایه که جامعه ایرونی از نظر دسترسی سلولی مشکل داره. آهن در کارکرد طبیعی مغز، قدرت یادگیری ، توان یادگیری و کار جسمی و مصونیت در مقابل بیماریا نقش کلی ای داره.

سبد و سفره در سطح ملی نشون میده که متوسط دریافت آهن در مقایسه با مقدار پیشنهاد شده روزانه کمبودی نداره.جالبه بدونین ، بیشتر از نصف آهن دریافتی ، از راه نون و غلات مخصوصا نون تامین می شه. بررسیای بیوشیمیایی حاکیه که دسترسی به آهن در سطح سلولی حدود ۲۰درصد جامعه ایرونی دچار مشکله و این مشکل از مواردیه که در خط اتصال سفره و سلول ظاهر می شه .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *