سلامتی

الکل و طیف وسیعی از اختلالات جنسی | بیماری

: الکل و طیف بزرگی از مشکلات جنسی

مشکل در نعوظ و کاهش میل جنسی از شایع ترین مشکلات جنسی مردونه که رابطه بسیار زیادی با الکل داره. این مطلب به شما در این مورد راهنمایی میرسونه.

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام :

: الکل و طیف بزرگی از مشکلات جنسی

مصرف همیشگی و طولانی الکل دلیل مشکلات جنسی می شه. الکل دارای اثرات سمی روی کبد، مغز و سیستم عصبیه. امروزه در جوامع جور واجور مصرف الکل مخصوصا در میان جوانان داره زیاد می شه. مصرف الکل نه فقط سلامتی عمومی بلکه کارکرد جنسی رو هم به خطر میندازه. حدود ۷۰ درصد مردان الکلی از یه مشکل جنسی رنج می برن. علاوه از مشکل جنسی، یه اثر بسیار مهم مصرف الکل اینه که، افرادیکه تحت تاثیر الکل مبادرت به ایجاد رابطه جنسی می کنن، رفتارای پر خطر جنسی در اونا بشدت زیاد می شه. مردان الکلی خودشون دارای مشکلات اجتماعی و خانوادگی هستن و مزید شدن مشکلات جنسی، بر مشکلات و استرس اونا اضافه می کنه و دلیل می شه که این مردان واسه شکست دادن استرس خود بیشتر الکل مصرف کنن و اینجوری وارد یه چرخه خراب می شن.
الکل باعث کاهش سطح هوشیاری و کاهش حس لامسه می شه. الکل اثر برعکس روی میل و توان جنسی فرد داره. هم اینکه تعادل هورمونی بدن رو به هم می زنه و باعث آسیب سلولای کبدی هم می شه. علاوه بر احترام شرعی الکل، از نظر علمی هم مصرف الکل واسه تقویت میل جنسی اصلا پیشنهاد نمی شه و کلا درمان اختلا لای جنسی با به کار گیری مواد مخدر در هیچ جای دنیا پیشنهاد نمی شه.
الکل مقاومت کبد رو در مقابل کلیه سموم کم می کنه و یکی از شایع ترین علل مشکل کبد در غرب به کار گیری الکله.دکتر شاهین مرآت فوق تخصص گوارش و کبد و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تاثیر به کار گیری الکل روی کبد رو میشه به سه قسمت تقسیم کرد. اول ایجاد کبد چرب ساده س! که به اون کبد چرب الکلی هم می گن که برگشت پذیره و مشکلی واسه افراد ایجاد نمی کنه و درصورت ترک الکل هم از بین میره.
ایشون اعلام کرد: مرحله پیشرفته تر به کار گیری الکل مرحله ایجاد هپاتیت کبدیه که علاوه بر اون التهاب کبدی هم به وجود میاد. معمولاً هپاتیت الکلی با قطع الکل بهتر می شه اما همیشه این طور نبوده و ممکنه برگشت ناپذیر باشه.
این عضو هیات علمی دانشگاه اضافه کرد: مصرف الکل واسه آدمایی که دارای هپاتیت C هستن بسیار مضرست و باعث تسریع پیشرفت هپاتیت C در فرد می شه. به کار گیری الکل در آدمایی که دچار هپاتیت C هستن مقاومت به درمان ایجاد کرده و خطر دچار شدن به سرطان کبد رو در اونا شدید شدن می کنه.
دکتر مرآت به ایسنا گفت: مرحله بعد ایجاد سیروز یا مشکل کبدیه که غیر قابل برگشته و دراین مرحله نمیشه کار زیادی واسه مریض انجام داد. سیروز کبدی به هر علتی که ایجاد شده باشه خطر دچار شدن به سرطان کبد رو در افراد زیاد می کنه.
       به طور کل مشکلات جنسی در مردان الکلی دارای پنج دلیل کلی س:

 • خاصیت مضعف بودن سیستم عصبی
 • بیماریای به وجود اومده به وسیله مصرف الکل مثل مریضی کبدی
 • مسائل روحی و روانی
 • تخریب سیستم عصبی
 • تخریب کبد

      درمان
درمان مشکلات جنسی در مردان الکلی متفاوت از موارد عادیه. تا همه زوایای مشکل مشخص نشده ان، درمان نباید شروع شه. در افراد معتاد به الکل، قطع کامل مصرف الکل معمولا شدنی نیس. تا این افراد اندازه مصرف الکل خود رو خیلی کاهش ندن، شروع درمان بیفایدهه. میشه همزمان با برنامه بازتوانی ترک الکل، درمان رو هم شروع کرد تا مریض از نظر روانی احساس بهبودی کنه. این بیماران ممکنه واسه افسردگی و اضطراب داروهای مختلفی رو مصرف کنن. مصرف این داروها مشکلات مخصوص به خود داره.
      پس درمان مشکلات جنسی در مردان الکلی نیازمند موارد زیره:

 • بقیه مشکلات این ادما از جمله مشکلات اجتماعی و خانوادگی مورد توجه قرار گیرند
 • مصرف هر گونه داروی دیگه مشخص شه
 • به وجود همزمان اعتیاد به مواد دیگه و کشیدن سیگار توجه شه
 • وزن مسائل روحی روانی در مشکلات مریض مشخص شه
 • وجود مریضی در بقیه اعضاء از جمله کبد مشخص شه
 • هر گونه آسیب غیر قابل برگشت مثل کوچیک شدن بیضها و تخریب سیستم عصبی مشخص گردند
 • دلیل اصلی مشکل یا مشکلات جنسی مریض مشخص شه.
 • بررسی کامل از سیستم عصبی، هورمونی و عروقی مریض انجام شه.

جمع آوری : آتیسام

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *