سلامتی

الکلی ها به طور متوسط ۲۰ سال زودتر از غیرالکلی ها جان خود را از دست می دهند & | بیماری

: الکلیا به صورت میانگین ۲۰ سال زودتر از غیرالکلیا جون خود رو از دست میدن

محققان علوم پزشکی می گن یافته های تحقیقی نوین نشون داده که خطر مرگ زودرس، آدمایی که الکلی هستن رو تهدید می کنه و این وسط بین مردها و زنا تفاوتایی هست.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از دویچه وله، پژوهشی طولانی که به وسیله محققان آلمانی انجام شده، نشون میده که افراد الکلی به صورت میانگین ۲۰ سال کمتر از افراد غیرالکلی عمر می کنن. علاوه بر این، این تحقیق نشون داده که بین مردها و زنا هم تفاوتایی در این مورد هست. براساس این تحقیق، مردهای الکلی به صورت میانگین در سن ۶۰ سالگی و زنای الکلی به صورت میانگین در سن ۵۸ سالگی جون خود رو از دست میدن.

مدیر این تحقیق میگه: «هیچ کدوم از مردها به سن متوسط شون یعنی ۷۷ سال و هیچ کدوم از زنا به سن متوسط ۸۲ سال نرسیدند.» محققان واسه انجام این تحقیق داده های بیشتر از چهار هزار نفر رو مورد بررسی قرار دادن. از این چهار هزار نفر ۱۴۹ نفر مصرف بالای الکل داشتن. این افراد حدود ۱۴ سال تحت نظر قرار داشتن.

اثرات الکل بیشتر از عواقب مصرف سیگار

درزمان این تحقیق، محققان اثرات مصرف الکل رو با عواقب مصرف سیگار مقایسه کردن و به این نتیجه رسیدن که مصرف الکل بیشتر از سیگار طول عمر رو کم می کنه. عواقب شدید مصرف سیگار دچار شدن شدن به مریضی سرطان است که اکثرا پس از ۶۰ سالگی می تونه به مرگ منجر شه.

فرق بین زن و مرد در مصرف مصرف الکل

محققان از فرق تاثیر الکل روی مردان و زنان حیرت زده شدن. به نظر می رسه الکل تاثیر بیشتری بر خانوما داره تا آقایون. برمبنای این تحقیق اندازه الکل مجازی که از دید بین المللی تعیین شده واسه خانوما روزانه تنها ۱۲ گرمه که برابر یه هشتم لیتر شراب می شه. اما ظرفیت مردها بیشتره. اونا می تونن دو برابر این اندازه رو مصرف کنن.

کی معتاد به الکله؟

براساس استانداردهای بین المللی، اگه کسی سه ملاک از علائم زیر رو دست کم طی یه ماه دائم داشته باشه، الکلی شناخته می شه:

– کشش شدید به نوشیدنیای الکلی

– کاهش کنترل فردی در مورد زمان و اندازه مصرف

– نشونه های به وجود اومده به وسیله ترک الکل چون لرزش بدن

– عادت به نوشیدن و افزایش در الکل

– موندگاری در نوشیدن نوشابه های الکلی برخلاف مریضی

اما باید تاکید کرد که در این نوع پژوهشا نمیشه به یقین گفت که ۲۰ سال عمر کوتاه تر الکلیا فقط به دلیل مصرف نوشابه های الکلیه. اینم ممکن است که این افراد قبل از مصرف زیاد الکل هم دارای مشکلات روحی و جسمی بوده باشن.

یافته های این تحقیق در نشریه آمریکایی „Alcoholism: Clinical & Experimental Research“ منتشر شده.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *