سلامتی

الکترونیکی شدن نسخه های دارویی | اطلاعات دارویی

 

وقتی نسخه به دست واسه خرید دارو وارد داروخانه ها میشین،هنگام دریافت دارو به مسائلی مثل اصالت دارو، تاریخ تولید، زمان امکان مصرف، قیمت و … باید توجه کنین.توجه به خیلی از موارد مربوط به دارو از عهده افراد خریدار بر نمیاد واسه همینه که جای یه نرم افزار تخصصی در این مورد شدیدا احساس میشه.وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ از امضای تفاهم نامه همکاری بین دو وزارتخانه بهداشت و ارتباطات خبر داد.

ایشون هم اینکه در جمع خبرنگاران از راه اندازی تموم نرم افزارهای ساخته شده در این مورد با پوشش دهی در تموم کشور تا آخر سال خبر داد و تاکید کرد: با رفتن به سمت نسخه الکترونیک، مردم می تونن بدون در دست داشتن نسخه با اطمینان داروی خود رو دریافت کنن و دستگاه های نظارتی و بیمه ها هم می تونن اندازه مصرف و تجویز اونو کنترل کنن. علاوه بر این در بخش گمرک هم امکان کنترل جدی تر بدست میاد.

دکتر  واعظی وزیر ارتباطات هم در حاشیه امضای این تفاهم نامه با وزارت بهداشت گفت: پیرو جلسه یه ماه گذشته با وزارت بهداشت و با در نظر گرفتن فعالیتای گسترده وزارت بهداشت، در این تفاهم نامه تصمیمات به جمع بندی رسید تا تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیس در اختیار مردم قرار گیرد.

وزیر ارتباطات ضمن اشاره به فعالیت وزارت بهداشت در همه بخشا بیان امیدواری کرد تادر آینده با رونمایی امکانات جدید خیلی از مشکلات تردد و بانکای اطلاعاتی دارو حل شه.

براساس گزارش وبدا، دکتر واعظی گفت: در جلسه گذشته محور بحث خدمت رسانی سلامت به روستاهای کشور در مناطق مرزی و دور افتاده بود که یکی از سیاستای دولت تدبیر و امیده

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *